Erikoisnäyttelyt 2005

 

ERIKOISNÄYTTELY 2005 HELSINKI, KAIVOPUISTO 28.8.2005

TUOMARI: SIV JERNHAKE, RUOTSI

 

Griffon belge (4 + 6)

Urokset:

Nuorten luokka

EH1
Pikkanan Boogie Man (Braids Boogie Woogie - Huvikummun Heros' Schwarze)

Avoin luokka


ERI/1, PU 2, SERT, Pacey- kiertopalkinto
Huvikummun Schwarz Kork (Barnfall Black Flash - Huvikummun Princess Square)

Valioluokka

ERI/1, PU 1, ROP, SGY BIS-1, Niksulan Belge- kiertopalkinto, SKKY-kiertopalkinto
Barnfall Black Flash (Stopford Harold Angel - Barnfall Black Beauty)

ERI/2, PU 3
Mustan Ruhtinattaren Black Major (Barnfall Black Flash - Mustan Ruhtinattaren Miss Susie)

EH/3
Mustan Ruhtinattaren Black Magic (Barnfall Black Flash - Mustan Ruhtinattaren Miss Susie)

Nartut:

Nuorten luokka

H
Huvikummun Schwarze Perle (Barnfall Black Flash - Gaystock La Bien-Faisance)

Valioluokka

ERI/1, PN 1, VSP, Närepuiston kiertopalkinto
Huvikummun Heros' Schwarze (Barnfall Black Flash - Huvikummun Heros' Mesimarja)

EH/2
Pikkanan Heros' Ms Marple (Huvikummun Heros' Beethoven - Närepuiston Tumma ja Tulinen)

EH/3
Mustan Ruhtinattaren Dulcinea (Barnfall Black Flash - Mustan Ruhtinattaren Miss Susie)

EH/4
Huvikummun Schwarzkopf (Barnfall Black Flash - Gaystock La Bien-Faisance)

ROP ja VSP

Petit brabançon (8 + 10)

Pennut:


1 KP, ROP-pentu, SGY-BIS 1 -pentu
Maffioso Corsairey Cash (Geffroy Valis Bohemia - Senta Z Kompas Rose)

Urokset:

Junioriluokka

ERI/1, PU 4, VASERT
Nineth Frans-Felix (Huvikummun Wild And Red - Nineth Tiziana)

EH/2
Pikkanan Disco Stu (Barnfall Black Flash - Pikkanan Heros' Ms Marple)

Nuorten luokka


ERI/1, PU 3, SERT, Brabançon Lupaus- kiertopalkinto
Blue Bay's De Mon Chagrin (Marquant The Viking - Blue Bay's And I Made It)

ERI/2
Cilleine Rock'n Roll (Tuttlebees Innovation To Cilleine - Broomleaf Beguine Of Cilleine)

Valioluokka

ERI/1, PU 1, VSP, Seurujärvi- kiertopalkinto
Nineth Xseno (Huvikummun Libero Up And Go - Nineth Tanita)

ERI/2, PU 2
Huvikummun Wild And Red (Barnfall Black Flash - Huvikummun Lovely Londonrae)

ERI/3
Minimega's Born To Run (Pacey Moving Mc Laren - Nineth Sera-Fiina)

ERI/4
Blue Bay's Chateau Noir (Beannachtaí Flying Dutchman - Monkeylike The Comedienne)

Nartut:

Junioriluokka


ERI/1, PN4, SERT, Brabançon Lupaus- kiertopalkinto
Hassunassun Heinähattu (Pacey Moving Mc Laren - Hassunassun Milla Makia)

EH/2
Nineth Fanilla-Figlia (Huvikummun Wild And Red - Nineth Tiziana)

EH/3
Mustan Ruhtinattaren Amarilli (Pacey Mask Of Zorro - Mustan Ruhtinattaren Miss Lupu Negra)

Nuorten luokka

ERI/1, VASERT
Nöpönenän Romance (Huvikummun Remarkable Red - Nöpönenän Oodi La Prima

ERI/2
Nineth Ella-Eerika (Nineth Xseno - Nineth Zara)

Avoin luokka

EH/1
Huvikummun Schwarz Kirche (Barnfall Black Flash - Huvikummun Princess Square)

Valioluokka

ERI/1, PN 1, ROP, SGY BIS-2, SGY-kiertopalkinto
Nineth Ylva Yvoire (Cot'nWd Time Square - Nineth Riitta Rebecca)

ERI/2, PN 2
Zaza Of Baluchistan (Dozmare Dandini - Rickshaw's All Bets Off)

ERI/3, PN 3
Nineth Miss Yvonne (Cot'nWd Time Square - Nineth Riitta Rebecca)

EH/4
Aarreaitan Zaza's Isabella (Marquant The Viking - Zaza Of Baluchistan)

ROP ja VSP

Griffon bruxellois (3 + 12)

Pennut (0 + 2):


1 KP, ROP-pentu
Hassunassun Hih'kaisu (Nineth Xseno - Huvikummun Schwarz Juxjux)

2 KP
Hassunassun Huh'Mari (Nineth Xseno - Huvikummun Schwarz Juxjux)

Urokset:

Junioriluokka

EH/1
Nöpönenän Rock'n'roll (Huvikummun Remarkable Red - Nöpönenän Oodi La Prima)

Valioluokka

ERI/1, PU 1, ROP, SGY BIS-3, SGY-kiertopalkinto
Huvikummun Remarkable Red (Barnfall Black Flash - Gaystock La Bien-Faisance)

EH/2
Bebop's Easy Living (Huvikummun Luckymiinohaira - Bebop's Darn That Dream)

Nartut:

Junioriluokka

EH/1
Pikkanan Taikatukka (Huvikummun Heros' Beethoven - Pikkanan Helga Neiti)

EH/2
Huvikummun Prinsessa Unelma (Huvikummun Remarkable Red - Huvikummun Princess Square)

H
Doris (Pacey Mask Of Zorro - Hanibonnienelly)

Nuorten luokka


ERI/1, PN 4, SERT, Bebop's Kadonnen Sertin Metsästäjä- kiertopalkinto
Cadogan Bomfunk (Huvikummun Remarkable Red - Huvikummun Queen Square)

ERI/2, VASERT
Nöpönenän Rapsodia (Huvikummun Remarkable Red - Nöpönenän Oodi La Prima)

EH/3
Nöpönenän Rumba (Huvikummun Remarkable Red - Nöpönenän Oodi La Prima)

Avoin luokka

EH/1
Signette (Pacey Mask Of Zorro - Hanibonnienelly)

EH/2
Hassunassun Tyyris Tyllerö (Huvikummun Heros' Beethoven - Huvikummun Lovely Londonrae)

Valioluokka

ERI/1, PN 1, VSP, Seurujärvi- kiertopalkinto
Nöpönenän Quickstep (Barnfall Black Flash - Nöpönenän Melody)

ERI/2, PN 2
Huvikummun Heros' Liebe (Huvikummun Heros' Beethoven - Huvikummun Lovely Londonrae)

Veteraaniluokka


ERI/1, PN 3, ROP-veteraani, SGY BIS-veteraani
Gaystock La Bien-Faisance (Gaystock La Bien Faith - Menwinnion Trinket)

EH/2
Aarreaitan Doris My Own Honey (Starbesk Sinful Secret - Bertha)

ROP ja VSP

 


© Suomen Griffonyhdistys r.y