Erikoisnäyttely 2007  

 

ERIKOISNÄYTTELY 2007 HELSINKI, KAIVOPUISTO 26.8.2007

TUOMARI: BARBARA MURRAY, ISO-BRITANNIA

 

Griffon belge (10 + 11)

Pennut (1 + 2)

Urokset pentuluokka 5-7 kk

PEK 1
Pikkanan Rough Elton (Pikkanan Disco Stu - Pikkanan Rokki Ruusu)

Nartut pentuluokka 5-7 kk

PEK 1 KP Rop-pentu
Cadogan Glitterbee (Mafiosso Corsairey Casch - Huvikummun Schwarzkopf)

Nartut pentuluokka 7-9 kk

PEK 1
Hermon Vuori Anatolian (Mustan Ruhtinattaren Black Major - Pikkanan Pikku Pilvi)Urokset:

Junioriluokka

ERI/1, PU 3, SERT, Pacey- kiertopalkinto
Pacey Remember Me (Leo Belgicus Viva Volta - Pacey Oh My Darling)

H
Pikku Kopla Carper My Man (Mustan Ruhtinattaren Black Major - Pikku Kopla Madeleiny)

ERI/2, vasert
Pikku Kopla Top Hat (Pacey Mask Of Zorro - Hanibonnienelly)

Nuorten luokka

EH/1
Hermon Vuori Blackdiamond (Pikkanan Boogie Man - Pikkanan Pikku Pilvi)

Valioluokka

ERI/1, PU 1, ROP, SGYBIS-1, Niksulan Belge- kiertopalkinto, SKKY-kiertopalkinto
KANS & FIN & S & EST & PRT & ESP & LV MVA, EUJV-00, PLJV-00, PZNJV-00, JV-00, V-00-01-03-05-06, ESTV-01, MV-01, PMV-01-03-05, SV-01-02-04-05-06 EUV-04-05 Barnfall Black Flash (Stopford Harold Angel - Barnfall Black Beauty)

ERI/4
FIN & EST & LV MVA, LVV-07 Mustan Ruhtinattaren Black Magic (Barnfall Black Flash - Mustan Ruhtinattaren Miss Susie)

EH/1
FIN MVA Mustan Ruhtinattaren Black Major (Barnfall Black Flash - Mustan Ruhtinattaren Miss Susie)

ERI/2, PU 2
KANS & FIN & S & DK & EST & LTU & RUS MVA, BALTV-02-03, LTUV-03, EUV-06 Pacey Mask Of Zorro (Jaydean Voyager - Zazou Ziao Zinzano)

EH
FIN MVA, ESTV-06 Pikkanan Boogie Man (Braids Boogie Woogie - Huvikummun Heros' Schwarze)

ERI/3, PU 4
FIN MVA Pikkanan Uno Nero (Huvikummun Luckymiinohaira - Huvikummun Heros' Schwarze)Nartut:

Nuorten luokka

H
Pikku Kopla Blackpolartsih (Barnfall Black Flash - Pikku Kopla Signette)

Avoin luokka

EH/2
Mustan Ruhtinattaren Luna Negra (Pikkanan Boogie Man - Mustan Ruhtinattaren Lupu Negru)

ERI/1, VASERT
Pikku Kopla Comae Berenices (Mustan Ruhtinattaren Black Major - Hanibonnienelly)

Valioluokka

ERI/1, PN 1, VSP, Närepuiston kiertopalkinto
Huvikummun Heros' Schwarz Juxjux (Barnfall Black Flash - Huvikummun Red Sweets)

ERI/3, PN 3, SERT,, FIN MVA, Pacey- kiertopalkinto
S MVA Hyväntuulen Ultra Bra (Pacey Mask Of Zorro - Kanan's Chiquitita)

ERI
KANS & FIN & EST & LTU MVA, V-00, JV-00, EUJV-00, PL & PZJV-00, LTUV-03 Pacey Moonlightshadow (Jaydean Voyager - Zazou Ziao Zinzano)

ERI/2, PN 2
FIN MVA, EUJV-06 Pacey Piece Of Gold (Debmar Lucky For Some - Pacey Oh My Darling)

EH
FIN MVA Pikkanan Pikku Pilvi (Huvikummun Remarkable Red - Busungarnas Roma)

EH
KANS & FIN & EST & N MVA, SV-05, BALTV-06, EUV-06 Pikkanan Rokki Ruusu (Braids Boogie Woogie - Huvikummun Heros' Schwarze)

ERI/4, PN 4
FIN MVA Pikkanan Una Signorina (Huvikummun Luckumiinohaira - Huvikummun Heros' Schwarze)

Veteraaniluokka

EH/1
FIN MVA Mustan Ruhtinattaren Miss Fatima (Fabian - Mustan Ruhtinattaren Miss Matilda)

Kasvattajaluokka

KASV 3
Kennel Mustan Ruhtinattaren

KASV 1, KP, BIS-1 kasv (SGY)
Kennel Pacey

KASV 2, KP
Kennel Pikkanan

 belgeropjavsp07.bmp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROP ja VSP

Petit brabançon (15 + 19)Pennut (3 + 4):

Urokset pentuluokka 5-7 kk

PEK 1
Hassunassun Kulkija (Leo Belgicus Viva Volta - Hassunassun Hih'kaisu)

PEK 2
Huvikummun Red Intelligent (Huvikummun Remarkable Red - Huvikummun Red Dreams)

Urokset pentuluokka 7-9 kk

PEK 1, KP, VSP-pentu
Imgosbull Ambassador (Charka Black Royal Of Fire - Imgosbull Idealnaya Shtuchka)

Nartut pentuluokka 5-7 kk

PEK 1, KP, ROP-pentu, BIS-1 -pentu (SGY)
Jackfrost's Blues De Luxe (Jackfrost's Kapten Zoom - Nineth Blues Gloria)

PEK 2
Pikkanan Smooth Esmeralda (Pikkanan Disco Stu - Pikkanan Rokki Ruusu)

PEK 3
Yacaranda (Pompadour - Suprisinglady)

Nartut pentuluokka 7-9 kk

PEK 1
Mariksen Bric-A-Brac (Mafiosso Corsairey Casch - Pacey Moonlightshadow)Urokset:

Junioriluokka

EH/1
Hassunassun Jymyjuttu (Donzeata Royal Heritage - Leo Belgicus Waltzin' Matilda)

EH/2
Mustan Ruhtinattaren Mazeppa (Mafiosso Corsairey Casch - Mustan Ruhtinattaren Miss Lupu Negru)

H
Mustan Ruhtinattaren Mazzini (Mafiosso Corsairey Casch - Mustan Ruhtinattaren Miss Lupu Negru)

EH/3
Tuulenvireen Porthos (Mafiosso Corsairey Casch - Nineth Emina-Eulaalia)

Avoin luokka

ERI/1
Hassunassun Love Me Tender (Huvikummun Luckymiinohaira - Hassunassun Milla Makia)

Valioluokka

ERI/3, PU 3
KANS & FIN & SCG & CG & BIH MVA, EUJV-05, HRV-06 Blue Bay's De Mon Chagrin (Marquant The Viking - Blue Bay's And I Made It)

EVA
BIH & CG & EST MVA, EUV-07, ESTV-07, JV-06 Blue Bay's Etranger De Ma Vie (Blue Bay's Chateau Noir - Blue Bay's And I Made It)

ERI/1, PU 1, SERT, FIN MVA, SGYBIS-2
S MVA Jackfrost's Doctor Snuggles (Donzeata Royal Heritage - Inras Irma)

ERI/2, PU 2, VASERT
S MVA Jackfrost's Lucky Luke (Donzeata Royal Heritage - Inras Irma)

ERI/4, PU 4
FIN MVA Leo Belgicus Viva Volta (Ratcatcher's Odysseus - Leo Belgicus Fire-Cracker)

ERI
FIN & EST & S MVA, JV-05, BALTJV-06, V-06 Mafiosso Corsairey Casch (Geffroy Valis Bohemia - Senta Z Kompas Rose)

ERI
FIN & EST MVA Minimega's Born To Run (Pacey Moving McLaren - Nineth Sera-Fiina)

ERI
FIN MVA, PMJV-05, PMV-05 Nineth Frans-Felix (Huvikummun Wild And Red - Nineth Tiziana)

ERI
KANS & FIN & LV & LTU MVA, LTUV-03, V-04 Nineth Xseho (Huvikummun Libero Up And Go - Nineth Tanita)Nartut:

Junioriluokka

EH/1
Cadogan Fitzgerald (Mafiosso Corsairey Casch - Cadogan Bomfunk)

H
Fila Of Baluchistan (Boss of Baluchistan - Alma of Baluchistan)

H
Jawa (Piccolo Bambino - Hassunassun Tyyris Tyllerö)

EH/2
Mustan Ruhtinattaren Mafinette (Mafiosso Corsairey Casch - Mustan Ruhtinattaren Miss Lupu Negru)

EH/4
Nocciolini Ada Ariella (Huvikummun Luckymiinohaira - Huvikummun Schwarz Kirche)

EH/3
Nocciolini Anna Aurora (Huvikummun Luckymiinohaira - Huvikummun Schwarz Kirche)

EH
Närepuiston Musta Saara (Nineth Sir Yrjö - Närepuiston Aikalisä)

Nuorten luokka

EH/2
Nineth Iiris-Lilja (Nineth Xseno - Nineth Zara)

ERI/1
JV-06, ESTJV-06, ESTV-06 Pikkanan Xmas Red Kiss (Pikkanan Disco Stu - Busungarnas Roma)

Avoin luokka

EH/2
Mustan Ruhtinattaren Lola Negrita (Pikkanan Boogie Man - Mustan Ruhtinattaren Lupu Negri)

EH/2
Mustan Ruhtinattaren Miss Lupunegru (Pikkanan Boogie Man - Mustan Ruhtinattaren Lupu Negri)

ERI/1, PN 4, VASERT
Nineth Blues Gloria (Leo Belgicus Rhythm'N Blues - Nineth Miss Yvonne)

Valioluokka

ERI/1, PN 2
KANS & FIN & NL & B & F & I & LUX & S MVA, MV-02 Leo Belgicus Waltzin' Matilda (Gaystock Le Pas Tout - Red Ho Hottentot's Attraction)

EH
Mustan Ruhtinattaren Amarilli (Pacey Mask Of Zorro - Mustan Ruhtinattaren Miss Lupu Negru)

ERI/4
FIN MVA, PMJV-05, PMV-05 Nineth Fanilla-Figlia (Huvikummun Wild And Red - Nineth Tiziana)

ERI/3
FIN & S MVA Nöpönenän Romance (Huvikummun Remarkable Red - Nöpönenän Oodi La Prima

ERI/2, PN 3
FIN MVA, JV-01, V-04-06 Zaza of Baluchistan (Dozmare Dandini - Rickshaw's All Bets Off)

Veteraaniluokka

ERI/1, PN 1, SERT, FIN MVA, VSP, ROP-veteraani, BIS-1 -veteraani (SGY)
KANS & S & BE & F & NL & LU & DE & VDH MVA, SV-05 Leo Belgicus Fire-Cracker (St. John's Sentimental Journey - Red Hot Hottentot's Attraction)

ERI/2
Minimega's Artemis (Lennu - Nineth Sera-Fiina)

Kasvattajaluokka

KASV 1, KP
Kennel Mustan Ruhtinattaren

KASV 2
Kennel Nineth

Griffon bruxellois (2 + 11) Pennut (1 + 4):

Urokset pentuluokka 5-7 kk

PEK 1, KP, ROP-pentu, BIS-2 -Pentu (SGY)
Bebop's Get Up Stand up (Blue Bay's Etranger De Ma Vie - Bebop's Darn That Dream)

Nartut pentuluokka 5-7 kk

PEK 1, KP
Hermon Vuori Irit (Bebop's Easy Living - Mustan Ruhtinattaren Amarilli)

PEK 2
Huvikummun Red Intimacy (Huvikummun Remarkable Red - Huvikummun Red Dreams)

Nartut pentuluokka 7-9 kk

PEK 2, KP
Goldnugget Come In Chance (Leo Belgicus Viva Volta - Hassunassun Huh'Mari)

PEK 1, KP, VSP-pentu
Kolopetäjän Hilla Huvikumpu (Huvikummun Remarkable Red - Kolopetäjän Satu)Urokset:

Junioriluokka

ERI/1, PU 2, SERT, BEBOP'S Kadonneen sertin metsästäjä -kiertopalkinto
Huvikummun Eppu Normaali (Mafiosso Corsairey Casch - Huvikummun Schwarzkopf)

Valioluokka

ERI/1, PU 1, ROP, BIS-3 (SGY)
KANS & FIN & EST MVA, JV-03, PMJV-03 V-04-06, ESTV-04 Huvikummun Remarkable Red (Barnfall Black Flash - Gaystock La Bien-Faisance)Nartut:

Avoin luokka

EH/4
Elinor (Cirus Z Piscke Brany - Irissa Red Charm)

ERI/1, PU 3, SERT, BEBOP'S Kadonneen sertin metsästäjä -kiertopalkinto
Hassunassun Iki-Ihana (Leo Belgicus Viva Volta - Huvikummun Schwarz Juxjux)

ERI/2, VARASERT
Mustan Ruhtinattaren Miss Camomilla (Huvikummun Wild And Red - Mustan Ruhtinattaren Miss Susie)

EH/3
Pikku Kopla Doris (Pacey Mask Of Zorro - Hanibonnienelly)

Valioluokka

ERI/1, PN 1, VSP, SEURUJÄRVI -kiertopalkinto
FIN MVA, V-06 Hassunassun His'Kaisu (Nineth Xseho - Huvikummun Schwarz Juxjux)

ERI/2 PN 2
FIN MVA Hassunassun Huh'Mari (Nineth Xseno - Huvikummun Schwarz Juxjux)

EH/2
KANS & FIN & S & EST & LV MVA, JV-02, V-03-04, BALTV-06 Huvikummun Red Elegance (Cot'N'WD Time Square - Gaystock La Bien-Faisance)

ERI/3
Nöpönenän Rapsodia (Huvikummun Remarkable Red - Nöpönenän Oodi La Prima)

Veteraaniluokka

ERI/2
Hanibonnienelly (Niksulan Mr Al's Nicky - Moonlight)

ERI/1, PN 4, ROP-veteraani, BIS-2 -veteraani (SGY)
KANS & FIN & EST & DK & LV MVA ESTV-01 Huvikummun Heros' Mesimarja (Cot'N'WD Time Square - Huvikummun Heros' Jasmiini)

ERI/3
KANS & FIN & POL & PRT & A MVA EUV-00, PL & PZSG-00, MV-01 Nöpönenän Melody (Huvikummun Lucky Mii No Haira - Nöpönenän Klavier)

Kasvattajaluokka

KASV 1, KP, BIS-2 -kasv (SGY)
Kennel Huvikummun

 

bruxropvsp07.bmp

 

 

 

 

 

 

 

 

 ROP ja VSP

 

 


© Suomen Griffonyhdistys r.y