Open Show 2008

 bis-koiratope08.jpg

 

 

 

 

BIS KOIRAT

 

 

 

 

griffon bruxellois

urokset junioriluokka

JUK/1, ERI, PU 1, VSP
JV-07 Pikkanan Xmasred Charlie, om. Parikka-Pesonen Leena, Hamina

urokset nuortenluokka

NUK/1, ERI, PU 2
JV-06 Huvikummun Eppu Normaali 21104/06, om. Puustinen Teija, Kuusankoski

urokset valioluokka

VAK/1, ERI, PU 3
Kans & Fin & Est Mva JV-03 PMJV-03 EstV-04 V-04-06 Huvikummun Remarkable Red, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi

nartut junioriluokka

JUK/2
Cadogan Goo Goo Doll, om. Haapasalo Laura, Helsinki

JUK/1, ERI, PN 4
JV-07 Kolopetäjän Hilla Huvikumpu, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi

nartut nuortenluokka

NUK/1, ERI, PN3
JV-06 Hassunassun Iki-Ihana, om. Peltonen Eeva-Liisa & Åfelt Hannele, Helsinki

NUK/2
Monkeylike Molly Moon, om. Marjetta Jaana, Vantaa

NUK/3
Pikku Kopla Brimmed Hat, om. Väänänen Satu, Ii

nartut avoin luokka

AVK/1, ERI
Huvikummun Red Charm, om. Pasanen Pirjo, Klaukkala

AVK/2, ERI, PARAS HÄNTÄ
Pacey Quite A Surprise, om. Haikola Aino, Helsinki

nartut valioluokka

VAK/2
Fin Mva V-06 Hassunassun Hih’Kaisu, om. Åfelt Hannele, Lohja

VAK/3
Fin Mva Hassunassun Huh’Mari, om. Kärkkäinen Marja, Hyvinkää

VAK/1, ERI, PN1, ROP, BIS-3
Fin & Est & Lv Mva JV-03 V-05-07 BaltV-07 Huvikummun Heros’ Liebe, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi

nartut veteraaniluokka

VEK/1, ERI, PN2, ROP-VET, BIS-2-VET
Kans & Pohj & Fin & S & Est & Lv & Rus & Dk & Ltu Mva EstV-97 LvW-07 PlSg & Pzsg-98 BaltW-03 LtuW-03 Zazou Ziao Zinzano, om. Cario Katja, Helsinki

kasvattajaluokka

 bis_kasv.jpg

 

 

 

 

 

 

 

KASV/1 KP BIS 1 KASVATTAJA
Kennel Hassunassun, om. Åfelt Hannele, Lohja

KASV/2
Kennel Huvikummun, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi

griffon belge

urokset pentuluokka 5 kk - alle 7 kk

PEK/1
Mustan Ruhtinattaren Susieboy, om Saarinen Evita, Lahti

PEK/2
Pacey Specially Yours, om. Palttala Suvi, Tampere

nartut pentuluokka 5 kk - alle 7 kk

PEK/1
Mustan Ruhtinattaren Susyemma, om. Hätinen Juha & Kirsi-Marja, Kuopio

urokset junioriluokka

JUK/1
Pikkanan Rough Elton, om. Kauppala Pekka, Helsinki

urokset nuortenluokka

NUK/2, ERI
V-07 JV-07 Pacey Remember Me, om. Cario Katja, Helsinki

NUK/1, ERI
Pikku Kopla Top Hat, om. Taiminen Tiina & Ollila Ilkka, Koria

urokset valioluokka

VAK/1, ERI, PU 3
Kans & Fin & Est & Lv Mva LvV-07 Mustan Ruhtinattaren Black Magic, om. Puustinen Teija, Kuusankoski

VAK/2, ERI, PU 4
Fin Mva EstV-06 Pikkanan Boogie Man, om. Parikka-Pesonen Leena, Hamina

urokset veteraaniluokka

VEK/1, ERI, PU 1, ROP, ROP-VET, BIS-1, BIS-1-VET, PARAS PÄÄ
Kans & Fin & Est & Prt & Esp & Lva Mva EuJV-PLJV-PSNJSg-JV-V-00 EstV-Mv-PMV-V-SV-01 SV-02 V-PMV-03 EuV-SV-04 EuV-SV-V-PMV-05 V-SV-06 PMV-07 Barnfall Black Flash, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi

VEK/2, ERI, PU 2
Kans & Pohj & Fin & S & Est & Ltu & Dk & Rus Ch BaltW-02-03 LtuV-03 EuV-06 Pacey Mask Of Zorro, om. Cario Katja, Helsinki

nartut nuortenluokka

NUK/1
Pikkanan Little Zoom, om. Salo Ari, Kerava

nartut valioluokka

VAK/2
Int & Fin & Est & S & Dk Mva JV-02 V-02-06 PMV-03 Huvikummun Heros’ Schwarze, om. Mäkkeli Arja, Vojakkala

VAK/3
Fin Mva V-04 Mustan Ruhtinattaren Miss Susie, om. Markkanen Leena, Lappeenranta

VAK/1, ERI, PN1, VSP
Int & Fin & Est & N Mva SV-06 BaltV-06 EuV-06 PMV-06 Pikkanan Rokki Ruusu, om. Mäkkeli Arja, Vojakkala

kasvattajaluokka

KASV/1
Kennel Pikkanan, om. Mäkkeli Arja, Vojakkala

petit brabancon

urokset pentuluokka 5 kk - alle 7 kk

PEK/1
Onnipoika, om. Mustonen Niina, Hyvinkää

PEK/2
Pacey Stay With Me, om. Cario Katja, Helsinki

nartut pentuluokka 5 kk - alle 7 kk

PEK/2 KP
Aitohelmi, om. Kontio Sari, Hyvinkää

PEK/1, KP, ROP-PENTU, BIS-1-PENTU
Hassunassun Loisto-Tyyli, om. Nyman Riikka, Helsinki

nartut pentuluokka 7 kk - alle 9 kk

POISSA
Nineth Kastehelmi, om. Seurujärvi Jorma & Tuula, Lempäälä

urokset junioriluokka

JUK/2
Imgosbull Ambassador, om. Velling Riikka, Orimattila

JUK/3
Nineth Jalmari, om. Roiha Ulla, Lappeenranta

JUK/1, ERI/PU 2
V-07 JV-07 Windtrotters Cheers from the U.S.A., om. Hakanen Päivikki & Pinja, Raisio

urokset nuortenluokka

NUK/1, ERI
Mustan Ruhtinattaren Mazeppa, om. Malm Teija & Moilanen Joni, Nummela

NUK/2, ERI
Mustan Ruhtinattaren Mazzini, om. Ylärakkola Emmi, Lappeenranta

urokset avoin luokka

AVK/1, ERI, PU 4
Hassunassun Jymyjuttu, om. Åfelt Hannele, Lohja

AVK/2
Pacey Reckless Rascal, om. Kunttu Minna c/o Cario Katja, Helsinki

urokset valioluokka

VAK/3, ERI
Fin Mva Blue Bay’s Bon D’Age, om. Tannermäki Mari & Raimo, Laukaa

Kans & Fin & SCG & CG & BIH Mva HRV-06 EuJV-05 Blue Bay’s De Mon Chagrin, om. Hilpinen Jarmo & Salmela Marko, Laukaa

Est & Cg & Bih Ch JV-06 EstV-07 EuV-07 Blue Bay’s Entranger De Ma Vie, om. Haukka Laura, Laukaa

VAK/1, ERI, PU 1, ROP, BIS-2
Fin Mva Leo Belgicus Viva Volta, om. Åfelt Hannele & Hakala Riitta, Lohja

Fin & S & Est & Lv Mva JV-05 BaltJV-06 V-06 BaltV-07 Mafiosso Corsairey Casch, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi

VAK/2, ERI, PU 3
Fin & Est Mva EstV-04 Minimega’s Born To Run, om. Viljamaa Raila, Mertie

Fin Mva Mustan Ruhtinattaren Beauty Boy, om. Hakanen Päivikki & Pinja, Raisio

VAK/4, ERI
Fin Mva PMJV-05 PMV-05 Nineth Frans-Felix, om. Roiha Ulla, Lappeenranta

nartut junioriluokka

JUK/2
Fila Of Baluchistan, om. Airaksinen Sari, Heinola

JUK/1, ERI, PN 3
Jackfrost’s Blues De Luxe, om. Hakala Riitta, Tottijärvi

JUK/3
JV-07 Yacaranda, om. Auvinen Tuula, Vantaa

nartut nuortenluokka

NUK/3
Mustan Ruhtinattaren Mafinette, om. Markkanen Leena, Lappeenranta

NUK/1
Nocciolini Ada Ariella, om. Urkko Hanna, Orimattila

NUK/2
Nocciolini Anna Aurora, om. Velling Riikka, Orimattila

nartut avoin luokka

AVK/2
Mustan Ruhtinattaren Lola Negrita, om. Markkanen Leena, Lappeenranta

AVK/1
Mustan Ruhtinattaren Miss Lupunegru, om. Markkanen Leena, Lappeenranta

AVK/3
Nineth Iiris-Lilja, om. Viljamaa Raila, Mertie

nartut valioluokka

VAK/3
Fin Mva JV-05 V-05 Hassunassun Heinähattu, om. Åfelt Hannele, Lohja

Int & Nl & F & I & Lux & S & Fin Mva WW-02 Leo Belgius Waltzin’Matilda, om. Åfelt Hannele, Lohja

VAK/1, ERI, PN 1, VSP
Fin Mva PMJV-05 PMV-05 V-07 Nineth Fanilla-Figlia, om. Hakala Riitta, Tottijärvi

VAK/4
Fin & S & Est & Lv Mva BaltW-07 Nöpönenän Romance, om. Terävä Helkky, Kirkkonummi

Fin Mva Est JV-06 EstV-06 JV-06 Pikkanan Xmas Red Kiss, om. Velling Riikka & Mäkkeli Arja, Orimattila

VAK/2, ERI, PN 2
Fin Mva JV-01 V-04-06 Zaza of Baluchistan, om. Airaksinen Sari, Heinola

nartut veteraaniluokka

VEK/1, ERI, PN 4, ROP-VET, BIS-3-VET
Kans & Fin & Por & Est Ch V-00 WW-01 EstV-02 Nineth Tanita, om. Hakala Riitta, Tottijärvi

kasvattajaluokka

KASV/2
Kennel Blue Bay’s, om. Hilpinen Jarmo & Salmela Marko, Laukaa

KASV/1, KP, ROP-KASV, BIS-2-KASV
Kennel Mustan Ruhtinattaren, om. Markkanen Leena, Lappeenranta

LEMMIKKILUOKKA

LEMM/4
Huvikummun Red Talisman (griffon bruxellois, uros), om. Palttala Suvi, Tampere

LEMM/3
Nöpönenän Quartetto (griffon bruxellois, uros), om. Koppanen Niina, Helsinki

LEMM/1
Pikkanan Amelie Moolin (griffon bruxellois, narttu), om. Salo Ari, Kerava

LEMM/2
Pikkanan Boubon Namupila (griffon bruxellois, narttu), om. Salo Ari, Kerava

 

 


© Suomen Griffonyhdistys r.y