TOP TEN 2004

Griffon belge:

1. Pacey Mask of Zorro om. Katja Cario 80 p. / 5 näyttelyä

2. Barnfall Black Flash om. Eija Koskelin 78 p. / 5 näyttelyä

3. Huvikummun Heros’ Schwarze om. Arja Mäkkeli 51 p / 5 näyttelyä

4. Pacey Oh My Darling om. Katja Cario 46 p / 5 näyttelyä

5. Mustan Ruhtinattaren Black Magic om. Puustinen Teija 44 p / 5 näyttelyä

6. Huvikummun Schwarz Jux-Jux om Hannele Åfelt 43 p / 4 näyttelyä

7. Pacey Once Upon A Time om. Taika Sahlsten, Rovaniemi 39 p / 5 näyttelyä

8. Mustan Ruhtinattaren Dulcinea om. Henna-Kristiina Väistö 35 p / 5 näyttelyä

9. Pacey Moonlightshdow om. Aino Haikola 33 p / 3 näyttelyä

10. Huvikummun Schwarzkopf om. Eija Koskelin 12 p / 2 näyttelyä

Vuoden griffon belge- pentu:

1. Pikkanan Rokki Ruusu om. Arja Mäkkeli, Vantaa

Griffon bruxellois:

1. Huvikummun Heros’ Beethoven om. Eija Koskelin 84 p / 5 näyttelyä

2. Huvikummun Remarkable Red om. Eija Koskelin 69 p / 5 näyttelyä

3. Huvikummun Heros’ Mesimarja om. Eija Koskelin 60 p / 5 näyttelyä

4. Huvikummun Heros’ Liebe om Eija Koskelin 59 p / 5 näyttelyä

5. Nöpönenän Quickstep om. Helkky Terävä 45 p/5 näyttelyä

6. Zazou Zizo Zinzano om. Katja Cario 45 p / 5 näyttelyä

7. Aarreaitan Doris My Own Honey om. Sari Airaksinen 41 p / 5 näyttelyä

8. Bebop’s Earl Marchall om. Kuisma Heidi 39 p / 4 näyttelyä

9. Huvikummun Red Elegance om. Eija Koskelin 36 p / 3 näyttelyä

10. Pacey Over The Rainbow om. Raija Virme, Lohja 34 p / 4 näyttelyä

Vuoden pentu:

1. Cadogan Bomfunk om. Terhi Kaipainen

Vuoden veteraani:

1. Huvikummun Heros’ Beethoven om. Eija Koskelin

2. Zazou Ziao Zinzano om. Katja Cario

3. Aarreaitan Doris My Own Honey om. Sari Airaksinen

Petit brabancon:

1. Zaza of Baluchistan om. Sari Airaksinen 100 p / 5 näyttelyä

2. Nineth Miss Yvonne om Riitta Hakala 66 p / 5 näyttelyä

3. Huvikummun Wild and Red om. Seurujärvi Tuula & Jorma 65 p / 5 näyttelyä

4. Nineth Ylva Yvoire om. Riikka Velling, Orimattila 50 p / 5 näyttelyä

5. Pacey Moving Mc laren om. Heli & Jussi Hietaluoma 49 p / 5 näyttelyä

6. Hassunassun Riku Riiviö om. Hannele Åfelt 40 p / 4 näyttelyä

7. Nineth Xseno om. Emmi Leppämäki 39 p / 2 näyttelyä

8. Hyväntuulen Tarantella om. Marja-Liisa Heikkinen 35 p / 5 näyttelyä

9. Huvikummun Princess Square om. Eija Koskelin 28 p / 4 näyttelyä

10. Nineth Archibald om. Seppo Kettunen 23 p / 2 näyttelyä

Vuoden pentu:

1. Cilleine Rock’n Roll om. Arja Mäkkeli

2. Hyväntuulen Tarantella om. Marja-Liisa Heikkinen

2. Nineth Ella-Eerika om Tuija & Kai Hakala

 


© Suomen Griffonyhdistys r.y