TOP TEN 2005

GRIFFON BRUXELLOIS

1. Kans & Fin & Est Mva JV-03 PMJV-03 EstV-04 V-04 Huvikummun Remarkable Red, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi 96 p

2. Fin Mva JV-03 V-05 Huvikummun Heros’ Liebe, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi 90 p

3. Kans & Fin & S & Dk & Est & Ltu & Lv & Rus Mva EstV-97 LvV-97 PLSg & PzSg-98 LtuV-03 BaltV-03 Zazou Ziao Zinzano, om. Cario Katja, Helsinki 70 p

4. Fin & S Mva JV_02 V-03-04 Huvikummun Red Elegance, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi 61 p

5. Kans & Fin & Est & Dk & Lv Mva EstV-01 Huvikummun Heros’ Mesimarja, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi 51 p

6. Fin Mva Gaystock La Bien-Faisance, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi 50 p

7. Kans & Fin&S & Est Mva Aarreaitan Doris My Own Honey, om. Airaksinen Sari, Heinola 27 p

8. JV-05 Huvikummun Red Ruby, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi 18 p

9. Pikkanan Helga Neiti, om. Mäkkeli Arja, Vojakkala 15 p

10. Nineth Vilperi, om. Leppämäki Emmi, Mänttä 9 p

Veteraanit:

1. Fin Mva Gaystock La Bien-Faisance, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi 54 p

2. Kans & Fin & S & Dk & Est & Ltu & Lv & Rus Mva EstV-97 LvV-97 PLSg & PzSg-98 LtuV-03 BaltV-03 Zazou Ziao Zinzano, om. Cario Katja, Helsinki 44 p

3. Kans & Fin&S & Est Mva Aarreaitan Doris My Own Honey, om. Airaksinen Sari, Heinola 36 p

Pennut:

1. Hassunassun Hih’Kaisu, om. Åfelt Hannele, Lohja 22 p

GRIFFON BELGE

1. Kans & Fin & S & Est & Prt & Spa & Lv Mva, EuJV- PlJV- PzJSG- JV- V-00, EstV- MV- PmV- V- SV-01, SV-02, V- PmV-03, EuV- SV-04, EuV- SV- V- PmV-05 Barnfall Black Flash, om. Koskelin Eija, Nurmijärvi 116 p

2. Fin Mva V-05 PmV-05 Pacey Oh My Darling, om. Cario Katja, Helsinki 61 p

3. Fin & Dk & S & Est Mva, Jv- V-02, PmV- V-03 Huvikummun Heros’ Schwarze, om. Mäkkeli Arja, Vojakkala 60 p

4. Fin & Est Mva Mustan Ruhtinattaren Black Magic, om. Puustinen Teija, Kuusankoski 55 p

5. Fin Mva Mustan Ruhtinattaren Dulcinea, om. Väistö Hanna-Kristiina, Imatra 52 p

6. Kans & Fin & S & Dk & Est & Ltu Mva BaltV-02 LtuV-03 BaltV-03 Pacey Mask of Zorro, om. Cario Katja, Helsinki 50 p

7. Fin Mva EuJV-04 Huvikummun Schwarz Juxjux, om. Åfelt Hannele, Lohja 48 p

8. Fin Mva Pikkanan Rokki Ruusu, om. Mäkkeli Arja, Vojakkala41 p

9. Pacey Once Upon A Time, om. Mäkelä Taika, Rovaniemi 29 p

10. Närepuiston Pata Rouva, om. Lehtinen Ulla-Maija, Turku 28 p

Pennut:

1. Pikkanan Una Signorina, om. Ingman Satu, Sipoo 9 p

2. Pikkanan Usva Passa, om. Mäkkeli Arja, Vojakkala 3 p

PETIT BRABANCON

1. Kans & Fin&S & Est & Lv Mva BaltV-04 Nineth Ylva Yvoire, om. Velling Riikka, Orimattila 99 p

2. Fin Mva JV-01 V-01 Zaza of Baluchistan, om. Airaksinen Sari, Heinola 90 p

3. PMV-05 PMJV-05 Nineth Fanilla-Figlia, om. Hakala Riitta, Tottijärvi 84 p

4. PMV-05 PMJV-05 Nineth Frans-Felix, om. Roiha Ulla, Lappeenranta 82 p

5. Kans & Fin & Est & Lv & Ltu Mva JV-01 EstV-03 Huvikummun Wild And Red, om. Seurujärvi Tuula & Jorma, Tampere 80 p

6. JV-05 V-05 Hassunassun Heinähattu, om. Åfelt Hannele, Lohja 79 p

7. Kans&Fin&Ltu & Lv Mva, LtuV-03, LvV-V-04 Nineth Xseno, om. Leppämäki Emmi, Mänttä 74 p

8. Kans & Fin & Ltu & Lv & Est Mva, MV- LtuV- EstV-03 Nineth Miss Yvonne, om. Hakala Riitta, Tottijärvi 65 p

9. Cilleine Rock’n Roll, om. Mäkkeli Arja, Vojakkala 58 p

10. Kans & Fin & Est Mva, V- JV- EuJV- PlJV- PzJSg-00, EstV-02 Pacey Moving Mc Laren, om. Hietaluoma Heli & Jussi, Espoo 21 p

Pennut:

1. Pikkanan Disco Stu, om. Mäkkeli Arja, Vojakkala 16 p

2. Nineth Fanilla-Figlia, om. Hakala Riitta, Tottijärvi 10 p

VUODEN AGILITYGRIFFON

1. griffon belge
Mustan Ruhtinattaren Black Diamond, om. & ohj. Heiskanen Marianne, Kotka 117 p

2. griffon bruxellois
Huvikummun Heros' Baron, om. & ohj. Heiskanen Marianne, Kotka 91 p


© Suomen Griffonyhdistys r.y