TOP TEN GRIFFONIT 2007


Griffon Belge

 1. KANS & FIN &  EST & S & PRT&  ESP& LV MVA

    V & JV & EUJV & PLJV &  PZNJSG-00  ESTV& MV & PMV & V & SV-01

    SV-02 PMV &V-03 EUV & SV V & PMV & SV-05 V & SV-06 PMV-07

    Branfall Black Flash                   om./ow. Eija Koskelin                      94p / 5nlyä

2.  FIN MVA EUJV-06 v-07 

    Pacey Piece Of Gold                    om. Katja Cario                               62p/ 5nlyä

3.  JV-07 V-07

     Pacey Remember Me                  om. Katja Cario                               54p/ 5nlyä

3.  FIN &  EST & L

    Pikkanan Una Signorina                om. Sari Ingman                              54p/5 nlyä

4.  FIN & EST & LT MVA

     Pikkanan Uno Nero                       om. Leena Kähkönen                        42p/5 nlyä 

5.  FIN MVA EUJV-04

     Huvikummun Schwarz Juxjux        om. Hannele Åfelt                           39p/3 nlyä

6.  KANS & FIN & EST & N MVA SV-05 BALTv-06 PMV-06

     Pikkanan Rokki Ruusu                     om. Arja Mäkkeli                            38p/5 nlyä

7.   FIN & EST MVA ESTV-06

     Pikkanan Boogie Man                     om. Arja Mäkkeli                            34p/5 nlyä

 8.  FIN MVA EUJV-06

      Mustan Ruhtinattaren Billy Boy       om. Nina Sallinen                           30p/5 nlyä

 9.  KANS & FIN & S & DK & EST & LTU MVA BALTV-02

      BALTV & LTUV-03 EUV-06

      Pacey Mask Of Zorro                       om. Katja Cario                            26p/2 nlyä

10.  KANS & FIN & EST & LV MVA LVV-07

      Mustan Ruhtinattaren Black Magic     om. Teija Puustinen                      22p/3 nlyä

 

     GRIFFON BELGE PENNUT

 1.  JV-07 V-07

     Pacey Remember Me                       om. Katja Cario                           14.p/5 nlyä    

 

GRIFFON BRUXELLOIS 2007

 1. INT & FIN & EST & LTU & LV MVA JV & PMJV-03 ESTV & V-04 V-06

     Huvikummun Remarkable Red                om. Eija Koskelin                    67p/5 nlyä

 2. INT & FIN & EST & LV MVA JV-03 V-05 BALTV-07 V-07

     Huvikummun Heros`Liebe                      om. Eija Koskelin                    50p/5 nlyä

  3. FIN & EST MVA V-06

      Hassunassun Hih`Kaisu                        om. Hannele Åfelt                   49/5 nlyä

  4. ESTJV & ESTV-07 V-07

      Stail Aikemuno Respectable Gentleman     om. Eija Koskelin                  47p/5 nlyä

  5. JV-06

      Huvikummun Eppu Normaali                    om. Teija Puustinen             45p/ 5 nlyä

  6.  FIN & S  MVA

      Hassunassun Huh`Mari                            om. Marja Kärkkäinen          41p/5nlyä

  7.  JV-06

       Hassunassun Iki-Ihana                   om. Kasv. & Eeva-Liisa Peltonen    40p/5 nlyä

  8. Kans & FIN & EST & LV MVA JV-02 V-03-04 BALTV-06

       Huvikummun Red Elegance              om. Eija Koskelin                     36p/ 5 nlyä

  9. KANS & FIN & EST & DK & LV MVA ESTV-02

      Huvikummun Heros`Mesimarja                     om. Eija Koskelin         33p/ 5nlyä

10.  KANS &FIN & S & DK & EST & LV LYU & RUS MVA

      ESTV & LVV-97 PLSG & PZSG-98 LTUV & BALTV-03

      Zazou Ziao Zinzano                                  om. Katja Cario              18p/ 5nlyä   

 

       GRIFFON BRUXELLOIS PENNUT 2007

  1.  Bebob`s Get Up Stand Up                     om. Kasv. & Sirkka Ylätalo   26p/4nlyä

   2.  JV-07

       Kolopetäjän Hilla Huvikumpu                om. Eija Koskelin               22p/ 4 nlyä

   3.  Pikkanan Allways Sunny                         om. Arja Mäkkeli              7p/1 nlyä

 

        GRIFFON BRUXELLOIS VETERAANIT 2007

     1. KANS &FIN & EST & DK & LV & MVA ESTV-01

        Huvikummun Heros`Mesimarja                    om. Eija Koskelin          30p/5 nlyä

     2. KANS & FIN S & DK & EST & LV & LTU & RUS MVA

         ESTV & LVV-97 PLSG & PZSG -98 LTUV & BALTV-03

         Zazou Ziao Zinzano                                    om. Katja Cario          15p/5nlyä

 

        PETIT BRABANCON 2007

  1.      FIN & EST MVA

          Leo Belgicus Viva Volta         om. Riitta Hakala & Hannele Åfelt      98p/ 5nlyä

 2.      FIN MVA  JV-01 V-04 V-06

          Zaza Of Baluchistan                   om. Sari Airaksinen                    97p/ 5 nlyä 

  3.     FIN & EST MVA JV-05 V-05

          Hassunassun Heinähattu              om. Hannele Åfelt                    82p/ 5 nlyä

  4.      FIN MVA PMJV-05 PMV-05 V-07

           Nineth Fanilla-Figlia                     om. Riitta Hakala                      80p/ 5nlyä

  5.      KANS & FIN & SCG & CC & BIH MVA EUJV-05 HRV-06

           Blue Bay`s De Mon Chagrin    om. Marko Salmela & Jarmo Hilpinen    71p/5 nlyä

  6.      FIN MVA ESTJV-06 ESTV-06

           Pikkanan Xmas Red Kiss                 om. Riikka Veling                    61p/ 5 nlyä

  7.      FIN MVA

           Nöpönenän Romance                     om. Helkky Terävä                  60p/ 5nlyä     

  8.     FIN & EST & S & LV MVA JV-05 BALTV-V-06 BALTV-07

         Mafiosso Corsairey Cash                  om. Eija Koskelin                     57p /5 nlyä

   9.    Hassunassun Jymyjuttu                  om. Hannele Åfelt                    51p /5 nlyä

 10.    KANS & BEL & F & I & LUX & S & FIN MVA MV-02

         Leo Belgicus Waltzin`Matilda             om. Hannele Åfelt                 46p/ 2 nlyä

 

      PETIT BRABANCON PENNUT

  1.  Imgosbull Abassador                          om. Riikka Velling                     26p / 5 nlyä

   2. Jackfrost`s Blues De Luxe                 om.   Riitta Hakala                      22p/ 2 nlyä

  3.  Tuulenvireen Porthos                          om. Elina Santoja                     19p / 3 nlyä

   3. Hassunassun Jymyjuttu                      om. Hannele Åfelt                     19p /5 nlyä

   4. Nocciolini Anna Aurora                        om. Riikka Velling                      12p/ 2 nlyä

 

   PETIT BRABANCON VETERAANIT

   1. KANS & FIN & & POR & EST MVA V-00 MV-01 EST-02

       Nineth Tanita                                     om. Riitta Hakala                    21p/ 5 nlyä

 

 


© Suomen Griffonyhdistys r.y